İçeriğe geç →

Binance Futures İşlemler

Binance’da Futures işlem yapmak isteyen arkadaşlar mutlaka okumanız gereken kısa bir okuma hazırladım. Öncelikle Futures işlemler bir çok kullanıcı tarafından riskli olarak görülse ‘de her yatırım aracının kendine göre farklı risk karakterleri vardır. Margin olarak 2x ile başlayıp 125x ‘e kadar kendi margininizi belirleyebiliyorsunuz. Ancak hayat her zaman kazançlardan oluşmamaktadır. Futures işlemlerde pozisyon açmadan önce mutlaka stop-loss oranınızı belirleyin. Aslında kazanmak istediğiniz işlem için önce ne kadar kaybetmeyi göze alabiliyorsunuz?

Margin seviyeniz ne kadar artarsa kazanç seviyeniz o kadar katlanır; dolayısıyla kayıp seviyeniz ve liquidated (tüm paranızın erimesi) durumunuz da o kadar artacaktır.

Aşağıdaki gördüğünüz Cross / Isolated ekranında Futures (Margin) Cüzdanınızdaki yatırımınızın kalanını korumak için Isolated modunu kullanabilirsiniz.

Limit ve Market işlemleri. Limit işlem’de açacağınız pozisyon için doğrudan hedef alım/satım fiyatı girebilirsiniz. Market’den toplama fiyattan işlem yaptığı için fiyat ve komisyon olarak daha fazla oran ödemek zorunda kalırsınız.

Kategori: Bitcoin

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir