Yazmaya üşenen editör olur mu? Ya da yazılımcı. Evet sabah 08:00 ‘de mesai başı yapıp gece 02:00 – 03:00 lere kadar sürekli yazarak, çizerek, okuyarak çevrim içi bir hayat geçiriyorsanız. Yazmaya üşeniyorsunuz demektir. Artık tatili de hak etmişsinizdir. Yarım kalan projeleri bitirip sabah 10:00 – 11:00 gibi makul saatlerde uyanarak günde 30 – 40 dakika normal insanlar gibi sadece e-posta ve sosyal medya hesaplarımı kontrol edecek tarzda bir tatile çıkmak en büyük arzum!

Son 1 sene boyunca yaklaşık yönettiğim web siteleri 2.000.000’dan fazla görüntülendi 73.000’den fazla e-postayı kontrol ettim, 5000 saati çevrim içi geçirdim. 300 den fazla haber içeriği yazdım. 20 tane den fazla irili ufaklı web siteleri ve e-ticaret projeleri gerçekleştirdik – dim! 18 basın toplantısı, 11 fuar, 4 ürün tanıtımında yer aldım. Türkiye ve Hollanda’da bulunan sunuculara uzaktan bakım, yedekleme kurulum ile sistem yöneticiliği yaptım. Aklınızın hayallerinizin alamayacağı sorunlar ve hatalar giderildi. Önümüzde güzel günler güzel projeler yer alıyor. Ama biraz tatil vakti! Çok fena tatil özlemi çekiyorum!

 

Bu yazıyı başlıca yazmamdaki sebep yazıda yer alan müthiş tatil resmini görerek bu tatili yapmam gerektiğini bana hatırlatması. SEO, MEO derdi olmadan özgürce yazı yazabilmek ayrıca bir güzel. Google, SEO için yaptığın tüm algoritmalar yaşantımızı kötü etkiliyor. Elimde olmadan SEO kelimesini ve anahtar kelimeleri bold yapasım geliyor!