Can EROĞLU

can_erogluBahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Temple University ‘de eğitim aldım. En yeni teknoloji trendlerini ve uygulamalarını yakından takip ediyorum. Blogumda ve editörlük yaptığım sitelerde içerik ve makaleler ve ürün incelemeleri yazıyorum. Geçmişte Newtech dergisi yazı işleri müdürlüğü görevini yürüttüm. Teknoloji ve güncel haber yayınları yapan Gezegende.com’da aktif olarak genel yayın yönetmenliği görevime devam ediyorum.

1995 yılında bilgisayar ile, 1998 yılında ise internet ile tanıştım. 2000 yılların başında HTML ve CSS’e merak sardım. ASP.NET denemek istedim, birbirimizden hoşlanmadık. Tam o sıralar PHP ile tanıştım. Sanırım 2001 -2002 yıllarıydı. PHP3 versiyonundan bu yana web yazılımları geliştiriyorum. Teknoloji editörlük görevinin yanı sıra Mio Bilişim – Yazılım ve Eğitim firmasında yazılım hayatım aktif olarak devam ediyor. Web tabanlı uygulamalar ve E-ticaret sistemleri geliştiriyor. Mobil uygulama ve pazarlama stratejileri konusunda ar-ge çalışmaları yürütüyorum. Kariyerim süresince bir çok web projesi ve mobil cihaz uygulamasına kod yazarak ve arayüz tasarımı üreterek destek verdim. Dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi gibi konularda bir çok firmaya hizmet sunmaya devam ediyorum. Hosting firmalarında Linux sunucu kurulum ve yönetim projelerinde danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyorum…. Çok fazla şey yaptığımın farkındayım. Zor günler ve oldukça hareketli bir gençlik dönemi yaşadım. Biraz sakin kalıp tüm enerjimi bu işlere aktarıyorum.

Üzerinde button veya klavye bulunan tüm aletleri seviyorum….

Education

ICLS Language Center 02.01.2005 – 05.24.2005
Washington DC. Intensive Second Language School
University of Bahcesehir 09.10.2004 – 05.27.2010
Istanbul Turkey. Visual Communication and Design
Temple University 09.05.2010 – 12.12-2012 Philadelphia PA.

Skills

SEO, All of adobe series programs experience (Photoshop, illustrator) 3D Max drawing expert level, all of Microsoft programs (MS World, Excel, Power Point, Outlook and more) All of operation system with mobile os (MAC, Windows 7, Windows NT, Windows Server 2008, Server 2012, Linux, CentOS, Ubuntu,) Xcode, Eclipse, Network Setup, Network Administration, Network Security, Html, PHP, Laravel, ASP, .Net, CSS,Database, MySQL, Java, C++, JavaScript, DHTML, Ajax, MS SQL Server, MS Access, Database Administration More than 14 years webmaster experience. Google ad words management services. E-Commerce, WordPress, Joomla, CMS, Theme Design, Update, Backup, Transfer. Publishing. Web page optimization. WHM Installation and optimization. Video and photograph manipulating.

Hobbies

Traveling, Basketball, Playing Guitar, Music, Watching Movies, Gadgets, Soccer, PlayStation Games, Chess + PS4 (NBA 2K)

Orçun Can Eroğlu,